کارشناسی-قیمت-خودرو-کار-کرده---تخصصی

کارشناسی قیمت خودرو 90% توسط خریدار + آموزش

خرید خودرو توی روزگار ما دیگه مثل خرید هندوانه در بسته نیست. خودرو امروز یه کالای مصرفی و برای برخی یک کالای سرمایه ای با نقد شوندگی سریع شده و این دلایل باعث شده که بازار خودرو هر روز پیچیده تر بشه و در کنار مصرف کنندگان عادی دلال ها و سوداگران هم روی این بازار زوم کنند.

دیگه خرید خودرو مثل قبل راحت و آسون نیست. از طرفی تغییر قیمت های خودرو داخلی و خارجی و از طرفی مدل های مختلف خودرو های موجود در بازار این بازار رو از قبل پیچیده تر کرده است. قیمت بالای قطعات هم ریسک خرید خودرو رو بالا تر میبره. توی این مقاله بهتون روش هایی رو میگیم که خودتون بتونید تا حدی یه خودرو رو کارشناسی کنید.

کارشناسی قیمت خودرو:

کارشناسی قیمت خودرو اخیرا مورد استقبال مردم قرار گرفته، چرا که با هزینه ای بسیار کمتر از یک بار تعمیر ساده میشه با کارشناسی قیمت خودرو توسط یه کارشناس خودرو توانمند و با تجربه در وقت و هزینه و آسایش خودت صرفه جویی کرد و از هزینه های بالای تعمیر خودرو در آینده جلوگیری کرد.

کارشناسی قیمت خوردو مراحلی داره که بخش زیادی از این مراحل توسط خود خریدار قابل سنجشه و صد البته که بخش دیگه ای از مراحل کارشناسی خودرو کارکرده کاملا تخصصی هست و با تجربه کارشناس فنی قابل سنجش است. ولی حداقل با دانستن بخشی از ترفند هایی که توی این متن گفته میشه، خود شما میتونید تا حدی یک خودرو خوب رو از میان خودرو های بازار انتخاب کنید.

قیمت کارشناسی خودرو:

قیمت کارشناسی خودرو یا به عبارت بهتر هزینه کارشناسی خودرو با توجه به نوع خودرو و فاکتور های مختلف مورد نیاز برای بررسی در آن مدل از خودرو تایین میشه. یعنی هزینه کارشناسی خودروی که 10 آپشن متفاوت داره به مراتب از خودرو های معمولی بیشتره چرا که کارشناس باید وقت بیشتری برای بررسی های آپشن های مختلف خودور بزاره.

پس مهمه که چه خودوریی رو میخوادی کارشناسی کنید. برای اطلاع از هزینه کارشناسی خودرو مد نظرتون با کارشناسای ما تماس بگیرید.

مواردی که باید در خرید خودرو بررسی کنیم:

1- کارشناسی رنگ خودرو:

توی کارشناسی قیمت خودرو برای بررسی بدونه خودرو بهتره که با فاصله از بدنه خودرو بایستید و به بازتاب تصویر توی بدنه خودرو نگاه کنید اگر که تصویر بازتاب شده توی بدونه خودور به هم پیچیده و خطوط صاف هم توی تصویر بازتاب شده روی بدنه خودرو دیگه صاف نیست و خم و راست شده باشه به احتمال زیاد اون قسمت از بدنه خودرو ضربه خورده و بدون رنگ صافکاری شده باشه. البته این صاف شدن ممکنه که خودش مشکل بزرگی نباشه ولی پیش میاده که صافکار روی کار رو خود در آورده باشه و زیر کار رو سرهم بندی کرده باشه.

اگر هم که تصویر بازتاب شده تصویر به شدت مات و کدر و غیر قابل تشخیص باشه یعنی اون قست از بدنه ممکنه بتونه کاری رو رنگ شده باشه.

اما اگر قطعه ای از بدنه خودرو به طور اصولی با قطعه اصلی تعویض شده باشه دیگه جای نگرانی نیست.

کارشناس خودرو با تشخیص دقیق ضربه های وارد شده به خودرو و استفاده از دستگاه برای مشخص کردن رنگ شدگی بدنه میتونه به شما به دقت بگه که کدام بخش از بدنه خودرو ضربه خورده و رنگ شده و از ضررهای و هزینه های بعدی شما جلوگیری کنه.

2- کارشناسی موتور خودرو:

یکی از مواردی که در کارشناسی قیمت خودرو باید بهش توجه کرد توان و عملکرد موتور ماشینه. برای کارشناسی موتور خودرو باید موتور ماشین رو روشن کنید. دیر روشن شدن موتور و یا روشن شده موتور با صدای انفجار اولیه در لحظه روشن شدن اولین مواردی است که می تونه شما را از وجود اشکالی در موتور خودرو باخبر کنه.

در مرحله دوم باید به ماشین گاز بدید و به صداهای اضافه موتور گوش کنید. هیچ خودرویی توی موتور خودش صدای نا هماهنگ یا به اصطلاح صدای اضافه نداره و هر صدای اضافه ای میتونه نشون دهنده مشکلی در خودرو شما باشه.

مورد بعدی اینه که باید از کسی بخواید توی ماشین بشینه و به صورت قطع و وصل (نه به صورت ممتد) به ماشین گاز بده و خودتون پشت ماشین باستید و به اگزوز نگاه کنید، خارج شدن دود سفید یا سیاه نشون دهنده مشکلات موتور خودرو است.

3- کارشناسی شاسی و سیستم تعلیق:

توی این مرحله باید روی کاپوت و صندوق ماشین فشار بیارید و کمک فنرهای هر طرف رو چک کنید. سیستم تعلیق خودرو نباید خیلی خشک و یا خیلی نرم باشه، هر دوی این موارد نشون دهنده خرابی سیستم تعلیق خودرو و ماشینه.

ماشین رو در حال حرکت دقیقا از پشت خودرو نگاه کنید که خودرو در یک راستا به صورت کاملا متوازن به جلو حرکت کنه. اگر خودرو به جلو حرکت کنه ولی بدنه به سمت راست یا چپ زاویه داشته باشه یا به قول معروف بدنه خودرو به سمت راست یا چپ متمایل باشه نشونه از ضربه محکم و تصادف سنگین و ضربه شاسی ماشینه.

البته کارشناسی دقیق این مورد هم باید توسط کارشناس خودرو صورت بگیره.

شاسی-ضربه-خورده-ماشین-در-کارشناسی-شاسی
شاسی-ضربه-خورده-ماشین-در-کارشناسی-شاسی

4- کارشناسی سیستم تهویه خودرو و آپشن ها:

سیستم بخاری و کولر خودرو رو امتحان کنید. اگر کولر بیشتر از 40 ثانیه طول بکشه که خنک بشه. ممکنه مشکلاتی داشته باشه. حواستون باشه که موقع استفاده از کولر به توان خودرو و صدای موتور هم توجه کنید.

یکی یکی آپشن های خودرو رو چک کنید و از عملکرد همه اونا مطمعا بشید.

5- بررسی کارکرد واقعی خودرو:

تشخیص کارکرد واقعی خودرو کار تخصصی هست که هم زمان به تجربه و تخصص فرد کارشناس برای تشخیص دقیق کیلومتر واقعی خودرو و کارکرد دقیق اون نیاز داره.

کارشناس خودرو با تجربه و تخصصی که داره میتونه از باز خوانی اطلاعات قطعات مختلف و یا میزان اصطحلاک خودرو کارکرد اون رو تشخیص بده.

6- موارد تخصصی کارشناسی قیمت خودرو:

موارد تخصصی توی کارشناسی قیمت خودرو هست که توسط افراد عادی قابل کشف شدن نیست و نیاز به تجربه و تخصص یه کارشناس متخصص برای بررسی این موارد هست.

کارشناسی قیمت خودرو با سنجش معیار های مختلفی در خودرو صورت میگیره و هر میزان که تشخیص و کارشناسی موارد مختلف تشیص قیمت خودرو بیشتر باشه، قیمت خودرو دقیق تر خواهد بود.

کارشناسی قیمت خودرو بعد از بررسی موارد بالا و قیمت روز خودرو به دقت توسط کارشناس تخصصی خودرو مشخص میشه.

Call Now Buttonدرخواست سریع کارشناس